7 základních pravidel života

Žít v přítomnosti, nelpět na minulosti a neupínat se k budoucnosti. Minulost nezměníš a kurz budoucnosti se vyvíjí spolu s každým tvým rozhodnutím, které učiníš. Co máš, je přítomnost. Zkus žít teď a tady, přítomně a vědomě. V následujících řádcích bych ti ráda představila 7 základních pravidel života, která když zapojíš do svého života, tak ti ho udělají mnohem jednoduší, příjemnější a krásnější.

Smiř se svojí minulostí, aby nemohla narušovat tvojí přítomnost. Na někom minulost leží jako těžký balvan a přitom stačí se toho balvanu zbavit a nenechat ho tě ovládat. Může to být těžké? Samozřejmě, cesta k odpuštění nemá být snadná, ale má tě naučit prostě věci nechat být, nepoutat se k nim. Proč se zabývat a trápit tím, co se stalo, když teď je teď? A teď je to, co máš a co můžeš změnit.

Minulost nezměníš

Minulost nezměníš. Ani se o to nemáš snažit, vytahovat strašáky ze skříní. Nedělá to dobře tobě ani okolí. Tobě sice takové vytahování může přinést třeba vnitřní uspokojení (čti tvé vlastní zraňování), ale co když už se někdo prostě posunul a minulost má za sebou a tvoje vytahování minulosti ho nezajímá? Všechno si musíš vyřešit v sobě. Pokud tě minulost tíží, napiš dopis (nebo třeba knihu), přečti ho a pak spal. Prostě to nech být a žij přítomností. Pamatuj, že vracet se k tomu, co se stalo, je sebetrýzeň.

Co si o tobě lidé myslí není tvojí starostí. Je to tak a je sakra těžký si něco někdy nebrat. Co si o tobě lidé myslí, je často jejich obrazem o tvé osobě. Tento obraz může být někdy správný a někdy třeba úplně zcestný a plný falešných úsudků a mylných představ. Když tě někdo nemá rád, bude si o tobě myslet, že jsi kráva a debil. Ale to přeci neznamená, že jsi. Navíc, opravdu potřebuješ dávat váhu názorům lidí, kteří o tobě říkají nebo dávají najevo něco ošklivého? Nededukuj si nepřátelé, nepodléhej zdáním, jimiž na tebe okolí působí. Buď bez starostí.

Čas skutečně léčí

Ne nadarmo se říká, že čas je všelék. A je to pravda. Dokáže vyléčit mnohé bolístky, zranění, utrpení, strasti a další. Jenom je třeba nechat všechno plynout. Jestli teď trpíš, tak to tak má být, jenom to nech plynout, přijmi to takové, jaké to je. Ať už to znamená, že budeš plakat, křičet a vztekat se. Uvidíš, že čas tyto pocity nahradí pohodou, láskou, spokojeností a klidem. Než se zase dostaví nějaká bouře, ale o tom je život. Když přijmeš svoje trápení v tuhle chvíli, tak čas dovolí tvůj budoucí růst. Vždy uděláš krok vpřed, který tě o něco obohatí, nabídne ti řešení. Bojování a vzdor tě jenom brzdí, narážíš do zdi.

Jenom ty určuješ míru svého štěstí. Vzpomínáš na článek 5x proč? Kde jsem ukazovala, že příčiny svých špatných nálad najdeme většinou v sobě? A jak je taky najít? Tak i míru štěstí si určuješ ty. Budeš se nad něčím zbytečně stresovat, nebo to pustíš z hlavy a nahradíš to příjemnějšími myšlenkami? Nenech se ovlivnit negativismem tvého okolí, proč se zbytečně utápět v toxickém prostředí někoho jiného. Šťastný je ten, kdo se má rád, je to pocit, který se nepojí k ničemu konkrétnímu. Štěstí je sebe přijetí. Polož si otázku, co by ti ukázalo zrcadlo z Erisedu právě teď?

Netrap se srovnáváním svého života s životem někoho jiného. Taky jiné nesuď, protože neznáš jejich příběh a životní cestu. Srovnávat se s někým je naprostý nesmysl, jenže se to děje dnes a denně. Projíždíš instagram a vidíš ty nádherný profily, plavby kolem světa, oblečení od módních návrhářů. Říkáš si, že to chceš taky. Jenže ty jsi ty a je třeba se naučit chodit ve vlastních botách. Každý člověk, situace, okolnost je přesně takové, jaké to má být, takže i ty. Teď v tento moment.

Žij přítomností

Přestaň nad věcmi neustále přemýšlet, hledat odpovědi. Je v pořádku neznat, nevědět a nemít odpověď na všechno. Odpovědi k tobě dojdou (někdy třeba ne, ale i to je v pořádku) přirozenou cestou a často v době, kdy to nejmíň čekáš. Život ti funguje jak má, i bez znalostí všech odpovědí. Ty máš jenom žít tak, jak toužíš, jakákoliv snaha všechno na sílu řešit bude tvůj život jenom brzdit. Měj své vize a důvěřuj jim, tak se k tobě dostaví to, co má. A co se nedostaví, tak to v životě nepotřebuješ.

A poslední rada? Usmívej se, protože ti 11 z 10 lidí potvrdí, že s úsměvem jsi mnohem krásnější a přitažlivější v každém smyslu tohoto slova, nejen fyzickém. Pokud k úsměvu přidáš i smích, tak je prý vědecky dokázané, že prodlužuje život.

Zdá se ti 7 základních pravidel života málo? Když se nad nimi zamyslíš do hloubky, zjistíš, že nejde o nic jednoduchého, ale pokud je do svého života zapojíš, bude to stát za to!

Verča

5 komentářů

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..