veseláska

Veseláska – co to vlastně je

Veseláska by se dala jednoduše představit jako veselá sebeláska, ale k původu názvu se ještě v dalších odstavcích dostanu. Teď bych ráda zauvažovala nad tím, jak si Veselásku představuji v hlavě. Tedy mimo jiné, že je to blog nejen o sebelásce.Veselásku vidím jako prostor, kde se nebojíme pečovat sami o sebe, kde nám to není divné a hlavně nám to nepřijde sobecké. Protože mít se rád není sobeckost. Naopak si myslím, že když milujeme sami sebe, dokážeme dávat více lásky ostatním.Nebudeme si nic nalhávat, sebeláska je pro některé dlouhým a náročným procesem. Někdy i třeba nepředstavitelným. Mít se rád, co to je? Každý krůček dopředu se ale počítá. Navíc vás za krok vzad nikdo nebude trestat. Protože sebeláska je čistě vaší osobní záležitostí. Záležitostí každého z nás. Do toho, jak se máte rádi a co děláte sami pro sebe, vlastně nikomu nic není. A když s tím má někdo problém? Pak není od věci zauvažovat nad tím, zda takový člověk do vašeho života skutečně patří.

Je to proces

Jak jsem již psala, sebeláska je jistý proces a každý se v tomto procesu pohybuje svým vlastním tempem a dělá to, co je jemu konkrétně příjemné. Je to práce na sobě samém, na svém poznávání. Což uznávám, že někdy nemusí být úplně snadné a příjemné.

Svět je krásné místo, ale má svá zákoutí, která jsou trošku tmavší, než jiná. Sebeláska je kouzelná v tom, že až tak nezáleží na prostředí a místě, kde se nacházíte, protože vždy můžete udělat sami pro sebe něco hezkého. Ať už je to prostá pochvala, poslech hudby nebo užívání si dobrého jídla.

Já bych moc ráda, aby se tady na blogu Veselásky sdružovali lidé, kteří se chtějí mít rádi. Chtějí dělat věci, které naplňují jejich duši a jsou prospěšné pro tělo a mysl – knihy, hudba, jídlo, motivace, fotky, inspirativní články, rady a tipy, věci ze života a mnoho dalšího. Chci vytvořit místo, kde najdete věci, které vám pomohou, pokud máte třeba špatnou náladu, nevíte, co s volným časem, jak trávit čas sami se sebou. Všechno pěkně na jednom místě. Zkrátka místo nápadů, jak na sebelásku = veselásku. Pak už je na komunitě čtenářů, jak se Veseláska bude dál rozvíjet a šířit.

Původ názvu

A proč vůbec Veseláska? Nahoře jsem slibovala vysvětlení původu názvu. Jedním významem může být čistě jenom veselá sebeláska. Pozitivní, veselé nápady, jak se mít víc rád. Úplně prvotně jsem chtěla jít čistě s Veselá = Verča a sebeláska. Navíc je to takové pěkné, krátké a zapamatovatelné. Jenže byla obsazená doména. Tak jsem dumala dál a přišla s Veseláskou. Veselou sebeláskou či Verčou a sebeláskou. Blog psaný Verčou pro Verču a ostatní, kteří začínají cestu sebelásky.

#veseláska

Těším se, až se Veseláska dostane i k vám,
Verča

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..