instagramer dnešní doby veseláska

Instagramer dnešní doby – follow a unfollow

Od doby, co se z mého profilu na instagramu stal se spuštěním blogu veřejný, sleduji co se děje. Kdo je jaký instagramer. Jak to na tom instagramu chodí, co kdo dělá, co je moderní. A už název napoví, o čem bych se v tomto článku dneska ráda zamýšlela. Trendem nejen podivných instagramových profilů, ale i těch českých, normálních blogerských, je sledovat a hned přestat sledovat. Neboli po anglicky follow to unfollow. Či tak nějak.

Určitě se ti to už taky stalo. Začal tě sledovat nějaký známější instagramer, který má třeba 20k sledujících a ty si z toho skoro učůrneš, jak je to skvělý a úžasný. Že tě prostě sleduje někdo tak super! Tak dáš přeci taky follow, protože projedeš celý feed, osrdíčkuješ, co se dá a napíšeš komentáře. Navíc shlídneš všechna předlouhá stories. A pak zjistíš, že si tě hned odebral. Pokud tedy máš jak to zjistit. Na to tedy existuje aplikace, ale to si nechávám do jiného článku. Každopádně, pokud tu aplikaci nemáš a nesedíš u instagramu 24/7 a nehlídáš, kdo tě sleduje a nesleduje, tak na to asi hned nepřijdeš.

Toto je mimochodem jedna z praxí, jak si získávat fanoušky a zvyšovat svoje čísla. Lidé si třeba často nevšimnou, že je někdo přestal hned sledovat a ti unfolloweři si tak můžou pískat a být vysmátí.

Sleduju tě a ty mě ne? Hm tak čau!

To ale ještě není úplně to hlavní, o čem sem ti tady chtěla vyprávět. Nejvíc mě dostávají ti, kteří ti sami od sebe dají follow. Pak nejspíš vysedávají s nervovým tikem u mobilu, jestli je jako taky začneš sledovat. A když nezačneš, tak běda! Zhruba v intervalu od 30 minut do 24 hodin tě hned sledovat přestanou. Protože co si to jako dovoluješ, že je nesleduješ zpátky? A věř, že takových je hodně.

Ještě do nedávna jsem žila v tom, že prostě sleduju ten profil, který se mi líbí. Budu ráda, když se ti ten můj zalíbí, ale nutně to neznamená, že se mě zalíbí ten tvůj. Ale tak na to má každý snad právo, ne? Jsem snad nenormální, když nedám follow hned každýmu, kdo mě začne sledovat? Dělám něco špatně když chci sledovat ty profily, který mě něčím zaujmou?

No a co ty? Jaký jsi instagramer?

PS: pokud mě chceš sledovat, tak tady je můj IG

8 komentářů

 • Eliška

  Tak jsem se podívala a sleduju necelých 70 lidí. Mám follow opravdu jen u těch, jejichž obsah mě zajímá. Ať už mě sledují nebo ne.
  Instagram propagaci moc nedám a fotku tam dám možná dvakrát do roka. 😀
  Super článek. 🙂

  • Sába

   Moc pěkný článek Veru 🙏❤
   Zřejmě to tak je, neboť jsem to již slyšela a mně samotné se to stalo tak 4x, kdy jsem sledování neopětovala. Jsem špatný instagramer (zřejmě 😅), protože sleduji jen ty profily, které se mi líbí, a když někoho začnu sama sledovat, neočekávám, že by mě začal hned sledovat také. Beru to vždy tak, že člověk má svobodnou vůli a upřímně nechápu, jak někoho může těšit, že si své followery svým způsobem koupil, i když za sledování. Mně osobně by ro netěšilo. Těším se na další článek od Tebe 🙂 Ať se rekonstrukce daří bez problémů (aspoň bez nějak zásadních) a inspirace k Tobě proudí bez přestání. 😉🍃❤🙏

  • Verča

   Děkuji za pochvalu. Já taky sleduji jenom ty, co mě zajímají. A když tam mám někoho, koho sleduji dlouho a přestane mě pak bavit, tak ho třeba po nějaké době sledovat přestanu. Ale nedělám to cíleně tak, že dám follow a další den odeberu, když mě ten člověk nesleduje zpět 😀 😀 to mi přijde úplně ujetý 😀 😀

 • Karolína B.

  Verčo, díky! Díky za tenhle článek, s kterým se ztotožňuji do posledního písmene. Instagram je asi moje nejoblíbenější platforma, focení mě nesmírně baví a vždycky jsem tam čerpala inspiraci. V poslední době se doslova až nutím, abych vůbec něco přidala, protože mi tyhle metody follow&unfollow fakt serou, omlouvám se za slovník. Čert vem nějaké algoritmy, nestojím o tisíce followerů a sama sleduji opravdu jen účty, které mě baví a nebojím se dát unfollow, když mě něčí obsah prostě bavit. Ale tohle už je fakt na Chocholouška…

  • Verča

   Nemáš vůbec zač! Jsem ráda, že tě oslovil a že je svět v pořádku! Taky mě to sere a nebojím se to i sdílet přímo na instagramu i s označním toho, kdo mi dal follow a pak hned odebral 😀 Jen ať lidi vidí! 😀 😀 Moc díky za komentář!

 • FreeZe

  Tak jsem asi také špatná instagramerka 😀 Na soukromém účtu (ok, není soukromý dle nastavení, ale nijak ho nespojuji s blogem) mám 133 sledujících (vesměs kamarádi a tak) a sleduji 233 lidí / účtů – vesměs opět kamarády a profily oblíbených kapel apod. A na “blogovém” účtu mám 52 sledujících (něco i kamarádi, zbytek přirozený follow skrze tagy) a jen 4 účty sleduji já, co mě fakt zajímají. No a jak tak koukám na čísla ty i tamty… asi mě čeká dlouhá cesta k hodně followerům, když nefollowuju jen tak, ale jen co mě zajímá 😀 A upřímně na nějaké šaškování s followingem nějak nemám čas, radši ho věnuji přípravě pěkného článku třeba.

  • Verča

   Díky moc za komentář! Tak ono aby člověk follow a srdíčka dostával, tak musí být taky aktivní, instagram si toho všeho všímá no. Ale já taky komentuju jenom ty fotky, které se mi fakt líbí a je tam co napsat k nim 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..