instarecepty
fotografování,  instagram

Instarecepty – jak fotit na instagram – I. ruka, co něco drží

Nejvíc nápadů mě vždycky napadá, když ležím v posteli a nic, opravdu nic mě nepřesvědčí, abych si vzala notes a nápad si napsala. Proto usínám s myšlenkou a prosbou všem, abych si ráno ten nápad pamatovala. Tak vznikl nápad na instareceptymoje tipy, jak tvořit lákavé fotografie na instagram. Taková instagramová kuchařka tady na blogu, kde se dovíte přesný postup, co k fotce potřebujete. A taky nápady na heštegy, které k fotce můžete využít.

Ingredience

  • Fotoaparát.
  • Jakákoliv rekvizita, která jde držet v jedné ruce.
  • Čisté pozadí, jedno jaké barvy.

Doplňkové ingredience, kterými lze fotku přikořenit: stativ, cokoliv na odrážení stínu, pomocník, který bude mačkat spoušť, korková nástěnka, větrák.

instarecepty
Fotit lze i proti zdi.

Postup

Pokud máte všechny potřebné ingredience ke vzniku fotky, nic vám nebrání v přípravách. První je třeba si připravit to pozadí. Jestli nevlastníte vyloženě fotoateliér, nebo velkou plachtu spolu s věšákem na její zavěšení, nezoufejte. Instarecepty a já tu jsme od toho, abychom vám pomohli.

Možná jste si při čtení ingrediencí říkali, k čemu vám sakra bude korková nástěnka a větrák. Pokud jste jako já, a většina fotek vzniká jenom pomocí vašeho přičení, kdy nemáte po ruce pomocníka, čtěte dál. Čisté pozadí jsem připínáčky přidělala na korkovou nástěnku. Dále jsem k posteli přisunula (nezapnutý) větrák a o něj opřela nástěnku s připraveným pozadím. Voilá, váš set up je na světě.

Foťák jsem si přidělala na stativ a zvolila možnost samospouště s 2 vteřinovým náskokem. Času bylo dostatek, protože jsem u toho hned seděla a mohla tak foťák zapnout, rychle nastavit ruku s rekvizitou a počkat, až se to cvakne.

instarecepty
I obyč list (umělotina) najednou působí jako umělecké dílo.

Do ruky můžete vzít prakticky cokoliv a zkoušet to fotit z různých úhlů úchopu. Nakonec samozřejmě doporučuji fotky projet nějakou aplikací, která jim dá ten správný, filtrovaný nádech. Já používám mobilní aplikaci Lightroom. K focení ukázkových fotografií jsem použila svůj Olympus PEN E-PL9.

Pokud také používáte fotoaparát PEN, je k němu možnost stažení aplikace do mobilu Ol.Share, kde můžete foťák po správném připojení ovládat mobilem. Říkala jsem si, že by to bylo fajn, jenom bych měla ruku a cvakla to přes mobil, ani se nehnula. Jenže ta aplikace je prostě… no její funkčnost není 100% a hodně se mi zasekla, takže jsem této služby nevyužila.

instarecepty

Samozřejmě si s fotkou můžete pořádně vyhrát, někoho přizvat, aby vám pomohl. Mně na fotkách hrají jistou roli i stíny. Ty jim dle mého odebírají nálepku umělosti a působí víc lidsky.

Heštegy na doporučení

Jak jsem na začátku slíbila, následuje několik mých doporučení, které heštegy k takovým fotkám použít. Samozřejmě si udělejte i vlastní průzkum a použijte takové, které jdou nejvíc právě k vaší fotce.

#inmyhand #creativephotography #tinytinymoments #mystoryoflight #ofsimplethings #beautyofstillmoments #seeksimplicity #littlestoriesofmylife

Velmi oblíbené v tomto směru jsou fotky, kde někdo drží květiny, například. Zde existuje hodně dobrých heštegů:

#underthefloralspell #inspiredbypetals #petalsandprops #flowestagram #floralinspo

Nějaké nápady, náměty, rady, tipy, připomínky? Nebo máte snad nápad na další instarecepty? Ráda si je přečtu.

Nezapomínejte v těhle vedrech dostatečně pít.

Verča.

PS: ještě nemáte můj e-book s tipy a triky, jak na instagram? Který je mimochodem zcela zdarma? Více informací o něm najdete tady.

2 komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..