JÁ čas – 8 tipů, co podnikat

A nemyslím tím čas, kdy se v práci ulijeme na záchod na tak dlouhou dobu, kterou nikdo nezaregistruje jako podezřelou. Což je vlastně taky jistý druh umění. Umět odhadnout čas, který vedoucímu nepřijde podezřelý. I když je pravda, že si po nás celý den ani nevzdychne, ale když se rozhodneme si na chvíli ukradnout pár minut pro sebe na firemní míse, tak nás akorát začne shánět. Pojďmě si něco říct tom, co je já čas.

Co je JÁ čas?

To je čas, kdy se staráme o sebe, děláme věci, které jsou pro nás dobré a poskytují nám jistý relax, úlevu, propojení s vlastním tělem. Vlastně se v tomto já čase i poznáváme. Což je fajn, zjistit, co nás baví a co naopak ne. Každý člověk je unikát a každého baví něco jiného. Každého něco jiného naplňuje. Někdo najde klid v hluboké meditaci a někdo při drhnutí vany.V každém případě by mělo jít o věci, které nám přinesou potěšení. Pro klid vlastní mysli a dobrou pohodu je dobré si nějaký čas sám pro sebe zařídit. Čas, kdy nebudeme nic řešit, podnikat, ničím se stresovat a prostě jenom budeme žít ve svojí JÁ bublince. Tento by měl skutečně být jenom náš. Nebojíme se říct ne, když po nás v tu dobu někdo bude něco chtít. Nikdy se ještě nic nezbláznilo, když se to neudělalo hned.

Jako pomůcku k objevení toho pravého pro váš čas o samotě mám pár nápadů, co dělat:

já čas

Určitě někoho napadne, že tohle jsou vlastně zcela běžný činnosti, který normálně doma děláme. Jasně, o tom žádná. Ale je to skutečně JÁ čas? Dokážeme při tom vypnout a myslet jenom na sebe a na to dobré, co pro sebe děláme? Věnovat se jenom sám sobě je pro mnoho lidí složité, neustále odbíháme k tomu, co, jak a pro koho. Cesta k opravdové sebelásce je dlouhý proces a toto jsou první krůčky, které spolu tady, na Veselásce, můžeme podnikat.

Můj typ na skvělou jógu jak pro začátečníky tak pro otřelé jogíny – Yoga With Adriene.
Typ na skvělý deník Tam & Zpět – žádné dlouhé psaní, ale jednoduchá otázka na každý den po dobu pěti let. Můžete pak vidět, kam jste se každý rok dostali v ten daný den s danou otázou. Já s ním teprve začínám, ale můžu doporučit.

Doufám, že vás tento článek aspoň trochu inspiroval, podobné seznamy budou přibývat.

Verča

#veseláska

2 komentáře

  • Dragell

    Já si hlídám svůj JÁ čas, jsou to chvíle čtení nebo psaní blogu, prohrabávání se fotkama a tak 🙂 Dívala jsem se na ten deník Tam a zpět a vypadá opravdu zajímavě, asi se po něm pokouknu v knihkupectví 🙂

  • Verča

    Čtení je pro mě samozřejmost 😀 jinak ten deník je dobrý, pokud opravdu píšeš každý den, aby pak bylo vidět, jak si po těch pět let odpovídala a jak si se třeba měnila. Jsem na sebe zvědavá, až ho dopíšu do dalšího roku, jaký budou moje nový odpovědi 😀

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..