washi pásky

Jak si vylepšit diář I. – washi pásky

Delší dobu jsem přemýšlela, jakou jinou pisatelksou sérii rozjet tady na blogu. K nalezení tu zatím je pravidelná Měsíční Veseláska a nepravidelná Zpověď blogerky. Od začátku roku se mi daří kreativně plnit svůj diář a dnes mě napadlo, když jsem na diáři pracovala, proč neudělat sérii Jak si vylepšit diář? Sdílet různé rady a tipy? Třeba to ani nebude série, ale třeba jo. Jako první téma jsem zvolila washi pásky, které jsem si oblíbila až v poslední době.

Washi pásky

Co jsou vlastně ty washi pásky? Jde o dekorativní lepicí pásky, které mají za úkol vylepšit, vyzdobit, zvýraznit, tvoje kreativní počiny. Můžeš si je lepit do diáře, vytvářet z nich přáníčka a vůbec se všemožně kreativně vyřádit. Ať už skládáš koláže nebo si kreslíš do sešitu.

Tyto pásky mají svůj původ v Japonsku – wa = japonský, shi = papír. A na internetu jich najdeš nepřeberné množství. Já ty svoje mám z Aliexpressu, kde se dají sehnat opravdu za hubičku a nepřeberné množství. Pokud ti tedy nevadí čekat. Dolů jsem ale přidala i odkaz, kde můžeš koupit tyto pásky i u nás. Jednu sadu jsem si dokonce kupovala i v Kiku!

washi pásky

Pásky ale nemusíš lepit jenom na papír, ozdobit s nima můžeš prakticky cokoliv, na čem budou držet. Třeba skleničku, svícen, nudnou skříň, odlišit si šuplíky. Můžeš si s nima olepit nudnou obyčejnou tužku či prospisku, která hned bude vypadat veseleji.

Já tyto pásky využívám zatím především ve svém diáři, který dokáží skutečně rozveselit (pokud se mi pásku podaří nalepit rovně 😀 ). Naposledy jsem si udělala svojí výstavku washi pásek, kterou můžeš vidět tady na fotkách. Taková výstavka může být klidně tvojí další stránkou v bullet journalu.

Používáš washi pásky? A líbí se ti tato série, jak si vylepšit diář? Jaký další článek by se ti líbil? Čistě kreativní záležitosti, nebo i rady a tipy, jak a čím si diář zaplnit, jak být produktivní?

Hezké washi pásky najdeš třeba tady.

Případně mají pěkné i tady.

Zajímá tě, jaký mám diář? Koukni sem.

Pokud hledáš základní info o bullet journalu, koukni semka.

One Comment

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..