savica vodopád slovinsko

Slovinsko 2019 – BucketList

Když mě loni napadl ten bláznivý nápad vyjet si na roadtrip ke slovinskému Bledu, do Maďarska a přes Brno po D1 zpátky netušila jsem, že se do krásného Slovinska vrátíme hned v dalším roce, abychom si ho užili řádně a ne během jednoho krátkého dne, ale rovnou celých 11 dní. Než jsem viděla Slovinsko nemyslela jsem si, že by mohlo být krásnější přírody, než je té v Norsku. Spletla jsem se. Ne že by teda Norsko nebylo krásné, ale Slovinsko je s ním na jedné stejné úrovni. A to jsem toho viděla za ten jeden den tam jenom trošku.

Na těch 11 dní (vlastně 8, na tři dny máme u Bledu rybářskou povolenku) jsem toho naplánovala opravdu hodně. Hledala jsem, co stojí za vidění a vytvořila jsem celkem slušný seznam. Je mi jasné, že asi ne všechno stihneme a u něčeho si třeba řekneme, že se nám tam nechce nebo podobně. Je to zatím fakt jenom bucket list toho, co si letos z této krásné země přeju vidět.

Mapa výletu

Na Google jsem tedy začala tvořit mapu s vyznačenými místy, která chceme navštívit. Je to ta mapa hnedka pod tímhle odstavcem. Pro zvětšení stačí kliknout na “zobrazit větší mapu” což je ten obrázek nahoře v pravém rohu. Do té mapy postupně přidávám všechno, co mě napadne. Když kliknete na nějaký přidaný bod, jsou tam (pokud jsem přidala) informace. Například u zeleného domečku, což je vyznačení našeho apartmánu, tak tam zjistíte adresu a kolik jsme za těch 10 nocí zaplatili, rezervovali jsme na booking.com. Postupně tam budu přidávat ke všem bodům, o co se jedná a další užitečné informace. Třeba se to někomu bude hodit.

Jak se v mapě orientovat

Zatím je tam 7 hlavních oblastí, rozdělených místo, kde máme ubytování, okolí Bledu, pak jednotlivá města – Lublaň, Piran, Koper a Izola, a poslední částí je Veliká Planina. A u každé části jsou pak vyznačena jednotlivá místa v okolí, co stojí za to vidět (aspoň podle internetu, real srovnání vám dám pak po naší dovolené). A ano vím, že Predjamský hrad a Postojnské jeskyně nejsou zrovna okolí Bledu, ale zatím jsem neměla kam je šoupnout.

A když kliknete na nějaký bod, tak se vám tam zobrazí informace, které jsem našla. Dokonce jsem někde našla i kolik stojí třeba vstupné. U Savických vodopádů si to myslím pamatuji z loňska. Dále jsem tam taky například u města Piran vyznačila jeden parkovací dům, protože do města je vjezd autům zakázán, pokud nejde zrovna o zásobování. Takže je dobré vědět už dopředu, kde zaparkovat.

U Veliké Planiny toho ještě moc není, zatím jsem neměla čas ještě dostatečně propátrat internet, kde začít, co tam všechno je, jestli se to zvládne pěšky nebo bude třeba lanovka.

Pár slov na závěr

Zatím to mám ve fázi příprav (i když už je tam toho fakt dost), protože do toho řešíme ještě rekonstrukci nového bytu, kde budeme od května snad bydlet. Každopádně budu přidávat zajímavé informace, které postupně zjišťuji. A až náš výlet proběhne, tak nebude chybět aktuální info. Nicméně se ale nebráím, když mi tady napíšete vaše tipy na místa, co si nesmíme nechat ujít! Buď do komentářů, nebo na e-mail.

A taky, pokud vás něco o Slovinsku zajímá, co bych pak měla do článku o našem proběhnutém výletu zahrnout, tak se taky nebojte zeptat.

Snad se máte v pátek krásně,

Verča

PS: razíme autem 29. dubna a budeme tam do 9. května.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..