Vnitřní síla – moje energetická banka

Tento článek je další ze série Co jsem se naučila na školení stres managementu. Prvním byl ten o komfortní zóně, který doporučuji přečíst a teď ten s titulkem vnitřní síla. Mateirálů mám ještě hodně, ale chci vám je podávat postupně, ale myslím, že jde o přínosné věci do života. Mají nám pomoc zvládnout stres a těžké situace. A o zvládání těžkých situací je právě i tento. Jenom vás prosím, nevyděste se, až zjistíte, očem metoda energetické banky je. Zní to složitě, ale cílem není nic jiného, než pomoc. Pomoc v těžkých a stresujících chvílích, které nás můžou potkat.

Vnitřní síla – jak na to

Energetickou banku, ze které budeš čerpat vnitřní sílu si můžeš představit klidně jako sklenici, a ještě lépe – takovou sklenici si pořiď. K té sklenici si sežeň papír a tužku. Následně si na papír napiš:

1. Náročnou situaci, kterou se ti podařilo zvládnout. Pro každého znamená náročná situace něco jiného. Každý totiž máme tu hranici, kdy propadáme stresu a obdobným situacím jinak nastavenou. Každý jsme originál, ale vnitřní síla v nás je!

2. Jakým způsobem se ti podařilo tuto náročnou situaci zvládnout. Tedy co za kroky jsi podnikl/a, aby se ta situace dala zvládnout. Může sem spadat třeba prosba o pomoc, nějaký koníček, který ti pomohl situaci dostat pod kontrolu, atd.

3. Kterou svojí vlastnost nebo silnou stránku jsi ke zvládnutí situace použil/a. Tento bod je velmi důležitý. Díky zodpovězení této otázky dokážeš najít svoje silné stránky. Můžeš si například myslet, že tě vedl strach, jenže za tím strachem je něco, nějaká tvoje vlastnost, která ti pomohla.

Jakmile si toto napíšeš, papír si slož a vhoď do sklenice. Takto si můžeš sepsat všechny těžké situace, které tě v životě potkaly. Doufám tedy, že jich nebude mnoho. V tomto případě totiž plná sklenice znamená plno náročných a těžkých situací.

Shrnutí – co je cílem

Nejde rozhodně o to z někoho dolovat zlé životní události. I když bude rozhodně těžké si je vypsat. A taky najít ty vlastnosti a silné stránky, které byly nápomocné. Ale práce se sebou je často těžká. Cílem právě je si to všechno sepsat a uložit do té energetické banky, sklenice. A až bude zase někdy těžko, stačí si nějaký papírek vytáhnout. Přečtením papírku pak zjistíš, že vlastně v sobě máš silné stránky, kvalitní vlastnosti, které ti už jednou pomohly, tak určitě pomůžou i při další těžké události.

vnitřní síla veseláska energetická banka

Samozřejmě ti přeji co nejméně stresu,

Verča

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..